کاهش سردرد با درای نیدلینگ : نشستن در یک وضعیت ثابت به صورت ثابت در روز می تواند مشکلات جدی بسیاری در بدن شما ایجاد کند که در آخر می تواند باعث درد در محل های غیرمنتظره در بدن شما شود. همه می دانیم که بد نشستن و شکل بد بدنی هنگام نشستن به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. این اجتمال وجود دارد سردرد ناشی از مواردی باشد که در حقیقت در سر شما نیست.

سردرد سرویکوژنیک نبه دلیل کوتاه شدن عضلات درونی و دور گردن و قاعده جمجمه است. عضلات سفت می توانند گره های دردناکی به نام نقاط ماشه ای بوجود آورند و این نقاط ماشه ای می توانند درد را از گردن به بخش های گوناگون سر منتقل کنند. سوزن خشک به عنوان روشی برای درمان سردرد با کم کردن تنش در عضلات سفت شده گردن و نقاط ماشه ای استفاده می شود. پس از شل کردن عضلات گردن که معمولا به شکل مزمن تنش دارند، می‌توانید برای بهتر کردن وضعیت بدنی و عادات حرکتی ضعیف خود کار کنید.

دلایل سردرد چیست ؟

معمولا اکثر دلایل سردردهای میگرنی خوش خیم هستند و با درمان های غیر تهاجمی قابل کنترل هستند. معمول ترین دلایل سردرد می تواند به موارد زیر مرتبط کرد:

  • فشار
  • تنش عضلانی
  • وضعیت بدنی ضعیف
  • رژیم غذایی
  • مکانیک غیر طبیعی ستون فقرات
  • مشکلات عروقی
  • محیط

کاهش سردرد با درای نیدلینگ

درای نیدلینگ یا همان سوزن خشک یک گزینه درمانی موثر است چون این اجازه  را به شما می دهد تا تنش از عضلات گردن را آزاد کنید. از آنجایی که انواع خاصی از سردردهای تنشی ناشی از مشکلات عضلانی هستند، می توان با درمان مستقیم آن محدودیت ها، آنها را رفع کرد. یک فیزیوتراپیست متخصص می تواند پایه جمجمه، گردن و ستون فقرات بالایی شما را لمس کند تا نقاط ماشه ای فعال را شناسایی کند. نقاط ماشه ای نواحی سفت عضله شما هستند که اکثرا در اثر ضربه یا فشار زیاد بوجود آمده اند.

هنگامی که سوزن خشک با آن نقاط ماشه تماس پیدا می کند، باعث پاسخ انقباض یا انقباض کوچک می شود. برخورد سوزن باعث بوجود آمدن یک تغییر شیمیایی در داخل عضله می شود که تنش را آزاد می کند، جریان خون را افزایش می دهد و مشکل را التیام می بخشد. شما از شر نقاط ماشه ای که باعث سفت شدن گردن شما می شوند خلاص خواهید شد و در عین حال منبع سردرد خود را نیز از بین خواهد رفت.

درای نیدلینگ یک روش درمانی عالی برای سردرد های میگرنی است.

نقاط ماشه فعال به دردی اشاره دارد که علائم تجربه شده با سردرد و میگرن را تقلید می کند. این نقاط ماشه ای همچنین می توانند دلیل بروز سردرد و میگرن شوند. شایع ترین ماهیچه هایی که تحت تاثیر قرار می گیرند عبارتند از: ذوزنقه فوقانی، استرنوکلیدوماستوئید، کتف بالابرنده، تمپورالیس و ماسترها.

جلوگیری و کاهش سردرد با درای نیدلینگ 

تکنیک های سوزن خشک در درمان نقاط ماشه ای بسیار موثر هستند. قرار دادن یک سوزن در بافت عضلانی کمک می کند تا آرام شود و گره سفت شده از بین برود، و همچنین با سیستم عصبی مرکزی شما کار می کند تا سیگنال های بالا به پایین را برای آرام کردن انقباض فیبرهای عضلانی درگیر کند. این به نوبه خود توانایی عضله را برای بالا بردن طول و انقباض بدون درد یا محدودیت به دست می آورد.

ما در کلینیک فیزیوتراپی صبا سلامتی در مرزداران با بکار گیری از جدیدترین متد های درمانی و بروز ترین تجهیزات فیزیوتراپی آماده ارائه خدمات کاهش سردرد با درای نیدلینگ ( سوزن خشک ) میزبان شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست