فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل امری ضروری و تکمیل کننده درمان است و بدون انجام آن پروسه درمانی ناتمام خواهد ماند.

این روزها، جراحی تعویض مفصل ران حتی بدون بیهوشی عمومی انجام می شود. در عوض، بیمار ممکن است اپیدورال داشته باشد، جایی که بیدار می ماند و فقط قسمت پایین بدن بی حس می شود.

خوشبختانه، مشکلات بعد از جراحی نادر است – کمتر از یک نفر از هر 100 نفر بعد از تعویض مفصل ران، عوارض شدیدی را تجربه می کنند – و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، اکثر افراد پس از چند روز از بیمارستان خارج می شوند.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، به راحتی می توان فراموش کرد که تعویض مفصل یک عمل جراحی بزرگ است که معمولاً تنها زمانی به عنوان آخرین راه حل برای افراد ارائه می شود که سایر درمان ها مؤثر واقع نشده باشند.

فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل

شانس بهبودی کامل و زندگی بدون درد پس از آن زیاد است، اما به دنبال دقیق توصیه های متخصصان فیزیوتراپی خود تکیه کنید. قطعاً باید فعالیت خود را تعدیل کنید، به خصوص در کوتاه مدت. با این حال، به همان اندازه مهم است که اصلاً حرکت را متوقف نکنید، و تیم فیزیوتراپی و توانبخشی شما در اسرع وقت شما را بلند می کند و راه می رود، احتمالاً در همان روزی که عمل شما انجام می شود.

بخش مهم توانبخشی موفق فیزیوتراپی است. متخصصان توصیه می‌کند که بیماران حداقل شش هفته پس از تعویض مفصل ران یا زانو، فیزیوتراپی داشته باشند.

بیمارانی که فیزیوتراپی کافی پس از جراحی ندارند یا به طور کلی آن را از دست می دهند، در معرض خطر ابتلا به مشکلات هستند.

فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل به بازیابی عملکرد و استقلال مفاصل افراد پس از جراحی کمک می کند و می تواند به بهبود مدیریت درد و اعتماد به نفس کمک کند.

بدون آن، همیشه احتمال تاخیر در بهبودی وجود دارد، یا بدتر از آن، بیمار عملکرد بیشتری را نسبت به قبل از جراحی از دست می‌دهد، زیرا مطمئن نیستند چه کاری می‌توانند انجام دهند و چه کاری نمی‌توانند انجام دهند. همچنین ممکن است بیمار در نهایت درد بیشتری نسبت به قبل از جراحی داشته باشد. قبل از عمل جراحی اگر در توانبخشی مناسب به آنها کمک نشود.”

یک برنامه توانبخشی پس از تعویض مفصل ران یا زانو باید توسط فیزیوتراپیست با هدف حمایت از بیمار برای پیشرفت مستقل در زمان انجام شود.

فیزیوتراپی مناسب پس از جراحی تعویض مفصل می تواند به ایجاد قدرت، بهبود تعادل و کاهش خطر سقوط کمک کند و به بیمار اعتماد به نفس لازم برای بازگرداندن عملکرد مفصل خود و در صورت لزوم برای بازگشت به کار یا حتی ورزش را بدهد. “مطالعات نشان می دهد که ترکیبی از تمرینات تحرک، تقویتی و تعادلی می تواند ریکاوری را تسریع و بهبود بخشد.”

این تمرینات می تواند به شکل ورزش های مقاومتی یا هوازی برای افزایش دامنه حرکتی مفصل باشد و می تواند به صورت گروهی یا یک به یک باشد. در برخی موارد، ممکن است به بیماران آب درمانی پیشنهاد شود، جایی که آنها تمرینات مجموعه ای را در آب گرم انجام می دهند تا حرکت عملکردی را آسان تر کنند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی خوب در مرزداران – فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل – فیزیوتراپی در تهران ویلا – فیزیوتراپی در گیشا – فیزیوتراپی در شهرک ژاندارمری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست