فیزیوتراپی خوب در مرزداران

پزشکان برای بیمارانی که شرایط ارتوپدی خاصی دارند یا در حال نقاهت پس از جراحی های ارتوپدی هستند، فیزیوتراپی را تجویز می کنند. این درمان به بیماران کمک می کند تا با استفاده از تمرینات توانبخشی، تمرینات و درمان های فردی، عملکرد و قدرت خود را افزایش دهند. جدای از افزایش تحرک و قدرت، فیزیوتراپی چندین مزیت دیگر را ارائه می دهد که سلامت و رفاه کلی شما را بهبود می بخشد.

فیزیوتراپی به عنوان یک درمان پیشگیرانه

هدف فیزیوتراپی بازیابی عملکرد، تحرک و قدرت بیمار است. این درمان با هدف جلوگیری از آسیب بیشتر به ناحیه تحت درمان و کاهش یا رفع نیاز به درمان هایی مانند دارو، تزریق و غیره انجام می شود.

جلوگیری از نیاز به جراحی اگرچه شرایطی وجود دارد که جراحی اجتناب ناپذیر است، اما در برخی موارد، فیزیوتراپی می‌تواند نیاز به جراحی را به تاخیر بیاندازد یا از بین ببرد. پزشکان در اکثر موارد جراحی را به عنوان آخرین راه حل در نظر می گیرند. آنها درمان های دیگری مانند فیزیوتراپی را برای کمک به روند بهبودی و کاهش علائمی مانند ضعف و درد تجویز می کنند.

پیشگیری از آسیب‌ها یکی از جنبه‌های کلیدی فیزیوتراپی، ارزیابی نواحی آسیب‌پذیر در بدن بیمار است. از این ارزیابی، فیزیوتراپیست ها می توانند خطر آسیب دیدگی بیمار به ناحیه مورد نظر را شناسایی کنند. فیزیوتراپیست های ما در کلینیک فیزیوتراپی صبای سلامت (فیزیوتراپی خوب در مرزداران) برای کمک به تقویت و پیشگیری از آسیب به این نقاط ضعف، برنامه های فردی طراحی می کنند. تمرینات آنها گروه های خاصی از ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها را هدف قرار می دهد که برای تقویت ناحیه و جلوگیری از آسیب با هم کار می کنند. در مورد ورزشکاران، فیزیوتراپیست ها می توانند خطرات و علائم اولیه آسیب را تعیین کنند. با این ارزیابی ها، آنها می توانند یک برنامه پیشگیری یا بهبودی برای اطمینان از ایمنی بازیکن ایجاد کنند.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی صبای سلامت (فیزیوتراپی خوب در مرزداران) خدمات فیزیوتراپی را با بالاترین کیفیت و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات فیزیوتراپی و بروزترین متدها ارائه می دهند.

فیزیوتراپی برای توانبخشی و ریکاوری

فیزیوتراپی همچنین به تقویت بدن و بهبود حرکت پس از آسیب یا جراحی کمک می کند. به عنوان مثال، بیماران مبتلا به آرتریت و نیاز به تعویض مفصل ران، زانو یا سایر مفصل‌ها برای کمک به بهبودی پس از جراحی به فیزیوتراپی روی می‌آورند.

مدیریت درد بیماران در دوران نقاهت پس از جراحی درد زیادی را تجربه می کنند. فیزیوتراپی با استفاده از تمرینات درمانی که عملکردهای ارتوپدی را بازیابی می کند، این درد را کاهش می دهد. بیماران تحت تکنیک‌های درمان دستی مانند تحرک مفصل و بافت نرم قرار می‌گیرند. بهبودی پس از جراحی اغلب نیاز به استفاده از داروهای مسکن دارد. با فیزیوتراپی مداوم، بیماران می توانند نیاز خود به داروهای ضد درد را کاهش دهند که می تواند به جلوگیری از وابستگی به آنها کمک کند. ورزش منظم و تکنیک‌های فیزیوتراپی به بدن اجازه می‌دهد تا سریع‌تر و بهتر بهبود یابد، بنابراین بیماران مجبور نشوند برای کاهش علائم خود به داروها اعتماد کنند.

به حداکثر رساندن حرکت و بهبود تعادل فیزیوتراپی برای افرادی که می خواهند پس از جراحی یا آسیب دیدگی حرکت خود را بهبود یابند یا بهبود بخشند، عالی است. فیزیوتراپیست های ما در کلینیک فیزیوتراپی خوب در مرزداران می توانند مسائل مربوط به حرکت را شناسایی، تشخیص و درمان کنند. به عنوان مثال، اگر در خم کردن زانو یا آرنج خود مشکل دارید، فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند تا تحرک خوبی را به دست آورید.

فیزیوتراپی برای سایر شرایط

فیزیوتراپی فقط برای افراد با شرایط خاص یا بعد از جراحی یا آسیب نیست. فیزیوتراپی به دلایل مختلفی استفاده می شود، مانند:

مشکلات سلامت مرتبط با سن را مدیریت کنید بسیاری از افراد با افزایش سن دچار بیماری هایی مانند آرتریت می شوند که باعث مشکلات حرکتی و عملکردی و همچنین درد زیادی می شود. فیزیوتراپی منظم می تواند به چنین شرایطی کمک کند. در برخی موارد، فیزیوتراپی می تواند به تاخیر یا رفع نیاز به جراحی تعویض مفصل کمک کند.

بهبود ورزش تمرینات تمرینی خاص می تواند استقامت ورزشکاران را بهبود بخشد و به آنها برتری دهد. این درمان ها هماهنگی را نیز افزایش می دهند. تکنیک های کششی و تقویتی برای تمرین دادن به بدن برای حرکت بهتر وجود دارد. با این تمرینات، بازیکنان انعطاف پذیری را بهبود می بخشند و عضلات خود را تقویت می کنند که به آنها کمک می کند تا در فرم بهتری باشند.

بهبود عملکردهای قلبی عروقی فیزیوتراپی می تواند سلامت قلب و عروق شما را بهبود بخشد. فیزیوتراپی شما را فعال نگه می دارد و باعث پمپاژ خون می شود. برای بیمارانی که ورزش نمی‌کنند، فیزیوتراپی می‌تواند شما را به روشی ایمن به حرکت درآورد تا در روند ورزش آسیبی نبینید. فیزیوتراپی همچنین می تواند به شما در سوزاندن کالری و کاهش وزن از طریق ورزش های ایمن و موثر کمک کند. این می تواند به سلامت و رفاه کلی شما کمک کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی خوب در مرزداران – فیزیوتراپی در شمال غرب تهران – فیزیوتراپی در منطقه ۲ تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست