درمان بی اختیاری ادرار با بیوفیدبک

بیوفیدبک اطلاعاتی را در مورد چیزی که در بدن اتفاق می افتد دریافت می کند و آن را به گونه ای ارائه می دهد که بتوانید ببینید یا بشنوید و درک کنید. قرار گرفتن روی ترازو برای بررسی وزن یا اندازه گیری فشار خون نمونه های بسیار ساده ای از بیوفیدبک است که می تواند برای اندازه گیری هر گونه پاسخ بدن مانند ضربان قلب یا انقباض عضلانی و آرامش استفاده شود.

در بیوفیدبک، اندازه‌گیری می‌تواند روی صفحه کامپیوتر نمایش داده شود یا به صورت یک آهنگ شنیده شود و برای یادگیری عملکرد ظریف بدن استفاده شود.

درمان بی اختیاری ادرار با بیوفیدبک

بیوفیدبک در درمان بی اختیاری ادرار در مطالعات تحقیقاتی متعدد ثابت شده است. می توان از آن برای کمک به زنان در یادگیری کنترل و تقویت عضلات کف لگن استفاده کرد. عضلات کف لگن گروهی از عضلات هستند که نقش مهمی در کنترل مثانه دارند. ضعف یا اختلال در عملکرد عضلات کف لگن می تواند منجر به مشکلاتی در حمایت و کنترل مثانه و رکتوم شود.

از آنجایی که نمی توانید ماهیچه های کف لگن را ببینید، ممکن است پیدا کردن آنها برای شما مشکل بوده باشد. شاید مطمئن نیستید که آیا تمرینات عضلات لگن را به درستی انجام می دهید یا خیر. اینجاست که بیوفیدبک می تواند کمک کند.

درمان بیوفیدبک از نمودارهای کامپیوتری و صداهای شنیدنی برای نشان دادن عضلاتی که در حال تمرین هستید استفاده می کند. همچنین به درمانگر اجازه می‌دهد تا قدرت عضلانی شما را اندازه‌گیری کند و برنامه تمرینی شما را شخصی‌سازی کند. هیچ کاری به عضلات شما نمی رساند. این یک ابزار آموزشی برای کمک به شما در یادگیری کنترل و تقویت ناحیه کف لگن است.

درمان بی اختیاری ادرار با بیوفیدبک چگونه انجام می شود؟

دو حسگر کوچک با یک پد چسبنده در دو طرف مقعد، جایی که عضلات کف لگن نزدیک به پوست هستند، قرار می‌گیرند. این ها را می توان زیر لباس های گشاد شما قرار داد. مجموعه دیگری از حسگرها در سراسر شکم قرار می گیرند. حسگرهای اطراف مقعد به صفحه کامپیوتر متصل هستند و نموداری از عضلات شما را در حین تمرین نمایش می دهند.

از آنجایی که بسیاری از زنان هنگام انجام تمرینات کف لگن به اشتباه از عضلات شکم خود استفاده می کنند، حسگرهای روی شکم یک نمودار کامپیوتری را نمایش می دهند تا به شما نشان دهند که چه زمانی از این عضلات به جای عضلات کف لگن استفاده می کنید. نمودارها همچنین در اندازه گیری رشد قدرت شما بین بازدیدهای بیوفیدبک مفید هستند.

جلسات بیوفیدبک معمولا 30 دقیقه است. میانگین تعداد جلسات بیوفیدبک برای درمان بی اختیاری ادرار چهار جلسه است، اما ممکن است برای گرفتن بهترین نتیجه به چند جلسه بیشتر یا کمتر نیاز باشد. بازدیدها هر دو تا سه هفته برنامه ریزی می شود. از آنجایی که بیوفیدبک یک ابزار یادگیری است، انجام تمرینات کف لگن هر روز در منزل نیز مهم است.

 

 

 

کلمات مرتبط :

درمان بی اختیاری ادرار با بیوفیدبک – بیوفیدبک تراپی در غرب تهران – بیوفیدبک تراپی در مرزداران – فیزیوتراپی خوب در مرزداران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست