تریگر پوینت و درمان با درای نیدلینگ : بعضی وقت ها تنها کاری که لازم است یک سوزن کوچک برای تسکین عضله دردناک و گره خورده ای است که به سختی در برابر سایر مدل های درمان مقاومت کرده است. این یکی از عللی می باشد که چرا تکنیکی به نام سوزن خشک در نقطه ماشه ای یه همان تریگر پوینت به عنوان مکمل فیزیوتراپی محبوبیت پیدا میکند.

این روش شامل وارد کردن یک سوزن به شکل مستقیم در بافت عضلانی، و باز کردن نقاط ماشه ای است که باعث درد در عضلات، تاندون ها یا مفاصل شما شده است.

وقتی که یک ماهیچه کشیده یا عصبی گره خورده شکل می گیرید، عضله شما آنطور که باید آزاد نمی شود و این خود باعث ایجاد گره یا نقطه ماشه (تریگر پوینت ) می شود. وقتی روی آن نقاط ماشه فشار می آورید، درد به جای دیگری منتقل می شود. کاری که سوزن خشک انجام می دهد این است که به شما این امکان را می دهد که مستقیماً به آن نقطه درناک برسید سوزن نقطه گره خورده را از بین میبرد و باعث شل شدن آن می شود. این روش باعث آسیب بسیار کم به بافت می شود، که در اصل این خود چیز خوبی است چون بوجود آورنده خون بیشتری به ناحیه آسیب دیده است و جریان خون بسیار شفابخش است. همچنین می تواند اثر آرامش بخش روی اعصاب داشته باشد.

از دیگر کاربرد های درای نیدلینگ میتوان برای درمان سردرد، درد شانه، کمردرد، پا درد استفاده کرده است. این واقعاً برای بسیاری از تشخیص ها مفید و اثر گذار است. اگر می‌توانید نقاطی را که واقعاً سفت یا حساس هستند، در یک عضله پیدا کنید، یا اگر با فیزیوتراپی کار کرده‌اید و نتیجه گرفته‌اید، اما نتایج ماندگار نیستند، پس باید سوزن خشک را امتحان کنید. واقعاً می تواند در درمان تریگر پوینت و درمان با درای نیدلینگ تفاوت ایجاد کند ودرد شما را از بین ببرد.

تریگر پوینت و درمان با درای نیدلینگ

نکاتی که باید در مورد تریگر پوینت و درمان با درای نیدلینگ بدانید

این طب سوزنی نیست : سوزن خشک با طب سوزنی بسیار تفاوت دارد. طب سوزنی یک تکنیک طب چینی می باشد که بر پایه حرکت چی و جریان آن در بدن شما بنا نهاده شده است. اما درای نیدلینگ یا همان سوزن خشک بیشتر روی درد میوفاشیال متمرکز است. پس قرار دادن سوزن بسیار شبیه است، اما فلسفه کاری آن بسیار تفاوت دارد.

ممکن است بیش از یک جلسه طول بکشد : بسته به میزان گرفتگی عضلات، این اجتمال وجود دارد که به دو تا چهار جلسه با فاصله یک تا دو هفته ای نیاز داشته باشید تا تسکین پایداری داشته باشید.

فیزیوتراپیست نقاط ماشه‌ای را که باعث درد شما می‌شوند به سرعت شناسایی می‌کند و بعد از آن به آرامی سوزن را در محل گرفتگی وارد میکند و دستکاری می‌کند تا وقتی که یک واکنش انقباض وجود داشته باشد، که نشان می‌دهد گره عضلانی آزاد شده است. ( معمولا بیش از 30 ثانیه طول نمیکشد )

ممکن است دردناک باشد یا بدون درد : هر شخص با فرد دیگر متفاوت است. ممکن اس برای بعضی از اشخاص احساس قلقلک داشته باشد، ممکن است برخی دیگر آن را به شدت دردناک بدانند. آنچه بعد از سوزن خشک ( درای نیدلینگ ) اتفاق می‌افتد این است که اکثر افراد مانند تمرینات ورزشی دچار درد عضلانی می‌شوند و سپس درد بعد از یک تا دو روز کاملا از بین می‌رود.

این تنها بخشی از درمان است : این درمان به‌صورت جداگانه استفاده نمی‌شود. از آن برای تقویت فیزیوتراپی استفاده می شود .

تحقیقاتی علمی : گزارشی در سال 2013 در مجله ارتوپدی و فیزیوتراپی ورزشی نشان داده است که سوزن خشک می تواند درد میوفاشیال را کاهش دهد. تحقیق در مورد سوزن خشک واقعاً در مراحل اولیه است. ماهیت بیوشیمیایی آن به خوبی ثابت شده است، ولی هنوز تحقیقات زیادی باید صورت گیرد.

خطرات هنگام استفاده سوزن خشک : وقتی از سوزن روی قفسه سینه استفاده میشود، خطر اندکی برای سوراخ کردن ریه وجود دارد، اما فیزیوتراپیست که در این تکنیک آموزش دیده است، می داند که چگونه این خطر را به حداقل برساند. بیمارانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند نیز باید احتیاط کنند و پیش از استفاده از سوزن خشک یا همان درای نیدلینگ باید با پزشک خود مشورت کنند.

ما در کلینیک فیزیوتراپی صبا سلامتی با بکار گیری از جدیدترین متد های درمانی و بروز ترین تجهیزات فیزیوتراپی آماده ارائه خدمات درمانی سوزن خشک ( درای نیدلینگ ) میزبان شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست